Home Коментарі Парфьонов зажадав віддати ефір опозиції

Парфьонов зажадав віддати ефір опозиції

Леонід Парфьонов на Болотяній площі. Фото Олега КашинаЖурналіст Леонід Парфьонов на мітингу проти фальсифікації виборів в Державну думу на Болотяній площі в Москві виступив з критикою російського телебачення і запропонував віддати опозиції половину телеефіру.
За його словами, якщо опозиція одержала половину голосів виборців на виборах в Держдуму, то вона має право на таку ж частку телеефіру. Сучасний телеефір він охарактеризував як "похабень з бадмінтоном і амфорами"

Парфьонов запропонував присутнім вимагати від своїх депутатів, щоб вони відстоювали інтереси виборців.

Виступаючи на мітингу, Парфьонов заявив, що люди повинні перестати думати, ніби Володимиру Путіну немає альтернативи. Щодо виборів він заявив, що планує голосувати на президентських виборах по відкріпному посвідченню у Вологодській області, де живе його мама, оскільки там результати виборів виявилися більш опозиційними, ніж у Москві. На думку Парфьонова, у такому разі його голос "не буде вкрадений".

Узгоджений мітинг "За чесні вибори" почався в Москві у суботу, 10 грудня, близько трьох годин дня. За даними ГУ МВС Москви, участь в ньому беруть близько 25 тисяч чоловік. Один з організаторів мітингу депутат Ілля Пономарьов оцінив число учасників, як повідомляє "Інтерфакс", в 40 тисяч чоловік.

Леонід Парфьонов виступає з критикою російського телебачення не вперше. 26 листопада 2010 року він, одержуючи премію імені Владислава Лістьєва, виголосив промову, в якій заявив, що російське телебачення втратило здатність розповідати про події в країні і займається лише обслуговуванням інтересів влади.

Незадовго до мітингу на Болотяній площі російських журналістів розкритикував політичний оглядач радіостанції "Коммерсант' FM" Станіслав Кучер. Він звинуватив федеральні канали в замовчуванні протестного мітингу 6 грудня 2011 року на Тріумфальній площі і порадив співробітникам новинних служб федеральних каналів "викинути свої 'Тефі'".

9 грудня в ЗМІ з'явилися повідомлення, що телеведучий каналу НТВ Олексій Півоваров відмовиться працювати в ефірі вечірнього випуску новин в тому випадку, якщо в ньому не буде показаний сюжет про мітинг на Болотяній. Згодом прес-служба каналу спростувала повідомлення про ультиматум журналіста. Варто відзначити, що на мітингу присутні знімальні групи багатьох федеральних каналів, у тому числі і НТВ.