Home Коментарі ОБСЄ зажадала припинити переслідування журналістів в Росії

ОБСЄ зажадала припинити переслідування журналістів в Росії

Дунья Міятовіч. Фото ©AFPОрганізація по безпеці і співпраці в Європі (ОБСЄ) звернулася до російських властей з проханням захистити від поліцейського переслідування журналістів, висвітлюючих протестні акції. Про це повідомляє Reuters.
Як заявила представник ОБСЄ по свободі ЗМІ Дунья Міятовіч (Dunja Mijatovic), "в обов'язок поліції входить захист, а не переслідування і затримання журналістів". Так вона прокоментувала повідомлення про декілька затриманих і побитих поліцією журналістів в ході протестних акцій 5 і 6 грудня в Москві і Санкт-Петербурзі.

Як пише сайт "Аргументы.ру", 8 грудня голова ОБСЄ Аудронюс Ажубаліс також заявив, що серед країн - членів ОБСЄ - один з найвищих показників насильства відносно журналістів. За останні шість років в країнах ОБСЄ у зв'язку із своєю професійною діяльністю були вбиті 30 журналістів.

5 і 6 грудня в Москві і Санкт-Петербурзі відбулися акції протесту проти результатів виборів в Держдуму. В ході акцій було затримано декілька сотень чоловік, серед них декілька журналістів. Зокрема, були затримані, але незабаром відпущені шеф-редактор The New Times Ілля Барабанов, кореспондент телеканалу "Дощ" Ілля Васюнін, фотограф Ілля Варламов, а також світська оглядачка Божена Ринська. Кореспондент Forbes Олексій Каменських був затриманий 5 грудня, а після 20-годинного перебування в ВВС відчув себе погано, у зв'язку з чим був госпіталізований. Кореспондент "Комерсанта " Олександр Чорних, затриманий 6 грудня на Тріумфальній площі, стверджував, що не дивлячись на те, що він показав поліції посвідчення журналіста, поліцейські завели його в автозак і сильно побили.