Home Коментарі Олександр Лєбєдєв відкрив у Лондоні організацію на підтримку журналістів

Олександр Лєбєдєв відкрив у Лондоні організацію на підтримку журналістів

Олександр Лєбєдєв. Фото з сайту alebedev.ruУ Лондоні відкрилася організація на підтримку журналістів The Journalism Foundation, створена за сприяння російського бізнесмена Олександра Лєбєдєва і газети The Independent, що належить йому. Про це повідомляється на сайті організації.
Метою даної організації є підтримка незалежних журналістів і демонстрація позитивного ефекту, який журналістика може надати в житті людей. Як повідомляється на сайті The Journalism Foundation, організація фінансуватиме проекти, метою яких є підтримка демократії; допомагати журналістам, які працюють в небезпечних умовах; підтримувати ініціативи по використанню журналістики для суспільного блага. Крім того, The Journalism Foundation збирається створити щорічну премію для журналістів.

Організація почала свою роботу з двох проектів. Один з них - це спільна ініціатива з університетом City University London по створенню спеціальних курсів в Тунісі для навчання місцевих журналістів. В рамках іншого проекту організація займеться підтримкою сайту pitsnpots.co.uk, який висвітлюватиме діяльність місцевої адміністрації в англійському місті Стоук-он-Трент.

Очолить організацію Саймон Кельнер (Simon Kelner), колишній головний редактор газети The Independent. Фінансування The Journalism Foundation здійснюють Олександр Лєбєдєв і його син, Євгеній Лєбєдєв. Євгеній Лєбєдєв також очолює раду опікунів організації.

Олександр Лєбєдєв не раз заявляв про необхідність підтримки незалежної цивільної журналістики. Як повідомляється на сайті медіамагната, в 2010 році він виступив з пропозицією створити в Росії фонд розвитку розслідування незалежної журналістики імені Михайла Горбачова. Цього року Лєбєдєв вирішив об'єднати зусилля "Нової газети" і The Independent, що належать йому, по боротьбі з корупцією.