Home Коментарі Бондарчук попросив "Вісті" перевіряти інформацію ще раз.

Бондарчук попросив "Вісті" перевіряти інформацію ще раз.

Федір БондарчукКінорежисери Федір Бондарчук, Ілля Бачурін і Джанік Файзієв звернулися з відкритим листом в газету, виступивши з критикою недавньої статті про неефективне витрачання бюджетних коштів в кінематографі. Повний текст листа опинився у розпорядженні "Ленты.ру".


У листі йдеться про статтю Дарини Черкудінової під назвою "Рахункова палата виявила недоліки в кіновиробництві", опублікованої 28 листопада. У статті мовиться про перевірку, проведену Рахунковою палатою, про витрачання 2,86 мільярдів рублів, виділених державою на розвиток кінематографу у 2010 році. Автор статті стверджує, що за результатами перевірки з'ясувалося, що частина грошей кінокомпаніями витрачена не була, а частина була витрачена на інші потреби.

У відкритому листі Бондарчук, Бачурін і Файзієв виразили стурбованість тим, що при написанні цієї статті Черкудінова не перевірила одержану інформацію в декількох джерелах і побудувала матеріал "на даних попередніх висновків" Рахункової палати. Кінорежисери також відзначили, що за радянських часів в газеті працювали "десятки співробітників, чиєю метою було підтвердження і уточнення матеріалів редакції, а не скандальна інтерпретація вибраних фактів". Вони додали, що після скорочення штату, мабуть, перевірку інформації переклали на самих журналістів і пояснити появу подібної статті можна "тільки перевантаженістю, якій хочеться щиро поспівчувати".

Режисери привели декілька прикладів витрачання бюджетних коштів компанією "Главкіно", одним із засновників якої є Бондарчук, і додали, що дізнатися ці подробиці можна було, просто подзвонивши в компанію. Крім того, вони відзначили, що в кіновиробництві завжди виникають непередбачені витрати, у зв'язку з чим кіно не може бути "стовідсотково прорахованим конвейєрним виробництвом".

На закінчення Бондарчук, Бачурін і Файзієв додали, що сподіваються на появу "таких же надихаючих і компетентних матеріалів" в газеті і надалі і запропонували забезпечити редакцію газети "телефонним довідником з номерами кінокомпаній, які журналіст не зміг знайти в 'Яндексі' сам".

Головний редактор газети Олександр Малютін в коментарі "Ленте.ру" заявив, що при підготовці статті Черкудінова зверталася за коментарями до всіх представників кінокомпаній і що цьому "є відкриті підтвердження". Які саме підтвердження є у газети, Малютін не уточнив. Пізніше в записі на своїй сторінці в Facebook він заявив, що "Главкіно" відмовило журналістці в коментарі. Главред газети також додав, що кінорежисери не дали ніяких розумних пояснень з фінансових питань, і "пішли від предмету розмови", зосередивши увагу на "емоційнійності розтиражованого ними тексту".