Home Коментарі Британський телеканал оштрафований на 300 тисяч фунтів за обман глядачів

Британський телеканал оштрафований на 300 тисяч фунтів за обман глядачів

оштрафувано телеканал Channel FiveБританська компанія Ofcom, що стежить за дотриманням правил при проведенні конкурсів в ЗМІ, оштрафувала телеканал Channel Five на рекордну суму в 300 тисяч фунтів за навмисний обман телеглядачів, пише The Daily Mail.


За інформацією видання, з початку 2007 року телеканал п'ять разів порушив правила, встановлені Ofcom, при проведенні популярного у Великобританії конкурсу Brainteaser. Охочі прийняти в ньому участь повинні були за 75 пенсів подзвонити на платну телефонну лінію і спробувати вирішити головоломку. Причому якщо нікому не вдавалося це зробити, на екранах з'являвся список вигаданих переможців.

Представники каналу заявили, що вони розчаровані таким крупним розміром штрафу. За їх словами, вони самі повідомили компанію Ofcom про положення справ в Brainteaser, і не ставили перед собою мету заподіяти фінансову шкоду глядачам або одержати грошову вигоду. У відповідь на це представники Ofcom заявили, що відносяться до подібного роду порушень дуже серйозно і зроблять все для захисту глядацьких інтересів.

В даний час Ofcom займається розслідуванням ще декількох випадків обману телеглядачів при проведенні телеконкурсів. Channel Five був вимушений закрити всі конкурси, де використовувалися платні телефонні лінії, і назавжди вилучити Brainteaser з ефіру.