Home Статті Контент сайтів Times і Sunday Times знайдеться в Google

Контент сайтів Times і Sunday Times знайдеться в Google

Контент сайтів Times і Sunday Times знайдеться в GoogleЧерез два роки після того, як доступ до сайтів британських газет Times і Sunday Times став платним, їх видавець - компанія News International  ухвалила рішення зробити контент статей видань доступним для пошуку в Google.

Як повідомляє Guardian, компанія зробить можливою появу  в пошуковому запиті Google перших двох пропозицій з матеріалів з сайтів Times і Sunday Times. Це частина стратегії "обмеженого безкоштовного доступу" для залучення нових читачів до платної онлайн-підписки. Нова стратегія пропонуватиме дві пропозиції статей з написом "підпишися зараз же, щоб прочитати статтю повністю".

Цей крок знаменує собою перше пом'якшення ситуації з платним доступом до сайтів газет, через яку в травні 2010 року індексування матеріалів (і навіть заголовків) в Google припинилося. Тоді це було продиктовано стратегією  платного доступу "все або нічого".

Редактор газети Times Джеймс Хардінг заявив тоді, що "платний доступ до контенту сайтів газет не зменшить впливовість їх журналістики". "Ми живемо в настільки взаємозв'язаному світі, в якому підсилювач ефекту сучасних медіа такий, що жодна цікава тема, або коментар не загубляться, а як раз навпаки ", - сказав він.

Проте представлення стратегії обмеженого безкоштовного доступу є визнанням того, що у видавця існують проблеми  в підтримці темпів зростання кількості платних онлайн-підписчиків без безкоштовного доступу хоч до якого-небудь контенту на сайті.

Окремі  розділи газет (такі як спорт і бізнес ) були доступні в Google  протягом деякого часу. Проте в Google News не можна подивитися непроіндексовані пошукачем матеріали.

На кінець липня, за даними News International, у Times було 132777, а у Sunday Times  126137 платних онлайн-підписчиків.