Home Статті Бренд сьогодні - це сума діалогів в соціальних ЗМІ

Бренд сьогодні - це сума діалогів в соціальних ЗМІ

Пол Холмс (Paul Holmes), президент і генеральний директор THE HOLMES GROUP (Великобританія)Пол Холмс (Paul Holmes), президент і генеральний директор THE HOLMES GROUP (Великобританія), виступив з лекцією «PR і соціальні мережі», присвяченою сучасним тенденціям розвитку інструментів PR в соціальних мережах. Лекція була організована РІА Новини і відділенням інтегрованих комунікацій НІУ ВШЕ.

Пол Холмс: "Впродовж останніх 10 років ми увійшли до століття прозорості, в еру, в яку абсолютно все, що роблять корпорації, уряди і інші інститути, схильні до деталізованого дослідження. Все, що вони роблять і навіть думають, в один прекрасний момент з'явиться на обкладинках або в блогах".

За словами Холмса, соціальні ЗМІ дозволили роздувати локальні питання в глобальні проблеми. Він привів приклад, коли у 2008 році незадовго до відкриття Олімпійських ігор в Китаї відбувся скандал. Група китайських студентів, подорожуючи по Німеччині, на одній із залізничних станцій побачила рекламу Coca-Cola. На величезному постері були зображені люди на американських горах. Руки людей були підняті вгору, на лицях було написане захоплення. Героями реклами були ченці, Тибету.

Китайські студенти сфотографували постер, приїхали до Китаю і заявили в блогах: раз Coca-Cola підтримує ченців (а, отже, незалежність Тибету), треба вигнати її з території Китаю. Протягом шести годин під петицією підписалися 100 тис студентів. Інвестиції компанії в Олімпіаду опинилися під загрозою.

Таким чином інформація може подорожувати по всьому світу, перш ніж компанія зрозуміє, що проблема існує, підкреслив Пол Холмс.

Бренд сьогодні - це сума діалогів в соціальних ЗМІ. Ми переходимо в середовище, сказав Холмс, в якому все, в що вірили маркетологи, перекинулося з ніг на голову. Влада перейшла з рук корпорацій в руки простих людей. Соціальні ЗМІ для маркетологів змінили все. Але для хороших фахівців з PR не змінилося нічого. Хороший PR-фахівець завжди говорив про чесність компанії, про залученість, про автентичність. Єдина відмінність сьогодні - воно єдине, але величезне - якщо не робити всі ці речі, а практикувати чорний PR, можна попастися. "Вас зловлять набагато швидше і покарають набагато гірше, завдяки прозорості через соціальні мережі", - заявив Пол Холмс.