Home Статті Число жертв прослушки News of The World переоцінили в сім разів

Число жертв прослушки News of The World переоцінили в сім разів

Фрагменти обкладинок News of The World. Зображення з сайту таблоїдуПредставник Скотланд-ярду у суботу, 10 грудня, заявив, що загальне число жертв скандалу з прослушкою, влаштованою газетою News of The World, склало 803 людини. Місяць тому поліція повідомляла, що число потерпілих від незаконних дій таблоїду може досягти 5800 чоловік.
В ході розслідування лондонська поліція опитала 2037 потенційних жертв прослушки, влаштованої таблоїдом, і дійшла висновку, що більшість з них не може вважатися потерпілими від незаконних дії газети.

Першим виданням, що поспішило повідомити про нову, набагато нижчу цифру жертв News of The World, стала газета Times, що входить в той же концерн, що і скандальний таблоїд.

Співробітників News of the World давно підозрювали в прослуховуванні телефонів, а також у зломі електронних ящиків знаменитостей, проте скандал навколо таблоїду почав набирати обороти лише в кінці 2010 року, коли ряд знаменитостей подали позови проти видання.

У липні 2011 року почалося публічне розслідування скандалу з прослуховуванням і стеженнями, влаштованими News of the World. В ході розслідування з'ясувалося, що жертвами газети були не тільки знаменитості і члени королівської сім'ї, але також і прості громадяни, які по тих або інших причинах ставали важливими джерелами інформації.

Свідчення у справі News of The World вже дали ряд знаменитостей. Що стосується самої газети, то її власник Руперт Мердок ухвалив рішення закрити її. Останній номер таблоїду вийшов 10 липня 2011 року.