Home Статті Іран зайняв перше місце в світі по числу журналістів у в'язницях

Іран зайняв перше місце в світі по числу журналістів у в'язницях

Охоронці в'язниці в Ірані. Фото ©AFPКомітет із захисту журналістів (Committee to protect journalists) повідомив у своєму черговому звіті, що на даний момент у світі 179 журналістів сидять у в'язницях з причин, пов'язаних з їх професією. Текст звіту опублікований на сайті комітету.
Перше місце по кількості увязнених у в'язниці журналістів зайняв Іран. В рамках кампанії по тиску на ЗМІ, що намагалися оспорити результати президентських виборів у 2009 році, іранські власті зараз тримають за гратами 42 журналісти.

У першій десятці також опинилися Ерітрея (28 журналістів), Китай (27), Мьянма (12), В'єтнам (9), Туреччина і Сірія (по 8 чоловік), а також Ізраїль з Палестинською автономією (7).

Кількість ув'язнених кореспондентів, редакторів і фотожурналістів виросла з минулого року на 34 людини. У Комітеті із захисту журналістів це зростання пояснюють хвилюваннями на Близькому Сході і в Північній Африці. Востаннє такі високі результати були зафіксовані у 1996 році - тоді Комітет налічив 185 журналістів, що опинилися за гратами.

Комітет із захисту журналістів публікує свій звіт щорічно, починаючи з 1990 року.