Home Статті Опозиційний грузинський телеканал займеться трансляцією "Євроньюс"

Опозиційний грузинський телеканал займеться трансляцією "Євроньюс"

Заставка телеканалу EuronewsГрузинський опозиційний телеканал "Маестро", навколо якого минулого тижня розгорілася суперечка між власниками і управляючою компанією, найближчим часом транслюватиме передачі "Євроньюс". Про це, як передає "Грузія Online” з посиланням на IPN, повідомив засновник компанії Ероси Кіцмарішвілі, який управляє каналом.
Раніше на тлі скандалу віщання "Маестро" було припинено. Потім воно поновилося (правда, в обмеженому режимі). Як повідомляла Civil Georgia, телеканал, трансляція якого ведеться в основному по кабельних мережах, не випускає новинні відеосюжети. Основну частку віщання, як відзначало видання, в даний час складають ток-шоу, в яких обговорюється протистояння навколо "Маестро".

"Я збираюся включити 'Євроньюс', до тих пір, поки віщання не буде відновлено повноцінно", - заявив Кіцмарішвілі. Конкретного терміну він не вказав.

Конфлікт навколо телеканалу "Маестро", в якому беруть участь акціонери і управляюча компанія, загострився 30 листопада. Власники оголосили про розірвання договору з управляючою компанією. Кіцмарішвілі, у свою чергу, оголосив про звільнення генерального продюсера "Маестро" Мамуки Глонті (якому крім іншого належить 15-процентна частка медіа-ресурсу), а також гендиректора Бачо Кікабідзе (який з недавнього часу управляє часткою в 25 відсотків).

Сторони обмінялися звинуваченнями. Кіцмарішвілі звинуватили у втручанні в редакційну політику і підіграванні властям. Сам він, у свою чергу, звинуватив власників "Маестро" в кулуарних домовленостях з мільярдером Бідзіною Іванішвілі, що раніше виявляв цікавість до телеканалу.

Представники протистоячих сторін, як відзначає "Новості-Грузія", протягом двох днів "ділили" будівлю телеканалу, влаштувавшись на різних поверхах. Потім Глонті разом з частиною співробітників покинули будівлю, забравши звідти частину апаратури (Кіцмарішвілі розцінив це як викрадання устаткування).

Протистояння навколо "Маестро" пов'язують з фігурою мільярдера Іванішвілі, який кілька місяців тому заявив про намір зайнятися політикою і придбати в Грузії телеканал (кажучи про можливі варіанти, він згадав і "Маестро"). І з боку власників цього медіа-ресурсу, і з боку засновника управляючої компанії, можливість співпраці з бізнесменом не виключалася. В той же час сам Іванішвілі негативно відізвався про "Грузинську партію" (одним з лідерів якої є Кіцмарішвілі), охарактеризувавши її як псевдоопозиційну.

Кіцмарішвілі стверджує, що власники "Маестро", домовляючись з мільярдером, спробували усунути його (Кіцмарішвілі) від управління телеканалом. "Це була класична спроба 'кидалова', щоб абияк позбавитися небажаної людини”, - заявляє він. Кіцмарішвілі має намір добиватися арешту акцій "Маестро". Один з власників каналу Мамука Глонті, у свою чергу, назвав цю вимогу "маренням".